Blue Flower

Członek założyciel

 

Ur. w W-wie, rocznik 1949. Magister muzykologii kościelnej, dr nauk humanistycznych w zakresie historii. Specjalizacja - historyk kultury muzycznej XIX w. Wieloletni pracownik Biblioteki Narodowej w Warszawie (Instytut Książki i Czytelnictwa), od lipca 2015 - emeryt.

Począwszy od 1976 r. rokrocznie, po wiele tygodni, spędza wolny czas w Czarnohorze: najpierw w Dzembroni, potem w Bystrecu i przysiółku Wuszczyk (w pasmie Kostryczy), organizując pobyty "dla przyjaciół". Jest tam "zadomowiony" i "rozpoznawalny". 

Członek założyciel

Inżynier elektryk automatyk z wykształcenia, informatyk z zawodu. Choć warszawiak, z górami związany od końca lat 70-tych.

Założyciel schroniska studenckiego w Polanach Surowicznych i inicjator odbudowy dzwonnicy greckokatolickiej tamże.

Współautor przewodnika po Beskidzie Niskim ("Od Komańczy do Wysowej"), wspólnie z Tomaszem Traczykiem i Bartłomiejem Wadasem.

Organizator wielu wypraw w góry polskie, słowackie, bułgarskie, rumuńskie i ukraińskie. Współorganizator etnograficznych obozów opisowych na Łemkowszczyźnie w latach 80.

Członek Towarzystwa Karpackiego.


 

Linki

Strona odbudowy dzwonnicy w Polanach Surowicznych

 

 

 Rocznik 1952, urodzony w Sosnowcu. W 1978 roku ukończył PWSFTviT w Łodzi. Od 1980 roku członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Filmowiec - operator, reżyser dokumentalista - od 1978 roku realizator filmów (ponad 30 filmów dla TVP  w tym dla redakcji „Mała Ojczyzna” w TVP-2 oraz wielu autorskich filmów z kręgu antropologii kultury i etnografii oraz kina podróży. Animator kultury: założyciel „Eko-Art. Village” projektu łączącego ekologię ze sztukami wizualnymi – teatrem.  Współorganizator festiwali filmowych, warsztatów filmu, fotografii i  nowych mediów. Związany doświadczeniami podróży badawczych, krajoznawczych i wypraw naukowo filmowych z górami - Himalaje, Alpy, Karpaty. Współpracujący na polu filmu, kultury i etnografii, z teatrami, muzeami i instytucjami kultury (MKIDN, POLONIKA, NID) jako filmowiec, animator kultury i ekspert. Wieloletni  prezes Stowarzyszenia PROCINEMA zrzeszającego filmowców i producentów filmowych w Łodzi i Polsce. Współzałożyciel i prezes Fundacji na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce (członek komisji eksperckiej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego). 

 

Emerytowany dwuzawodowiec: inżynier budownictwa/urzędnik służby cywilnej. Wytrwale zbierający punkty na odznakę GOT "Za wytrwałość", w tym trzy razy na Pop Iwanie (tylko raz było słońce), mający nadzieję zakończyć to zbieranie w rumuńskich Karpatach. Raz napisałem do "Płaju" i uchodziłem długo za jego redaktora. Miłośnik (to lepiej brzmi niż amator) historii rodzinnej, Kresów, Ziemi Przemyskiej, Medyki Pawlikowskich i cyklista. Druga kadencja prezesowania ponad 110-letniego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu (XI 2020).

Członek założyciel, członek Komisji Rewizyjnej

Z wykształcenia automatyk, z zawodu informatyk i nauczyciel akademicki. Specjalizuje się w projektowaniu i zastosowaniach baz danych.

Od dość wczesnej młodości miłośnik Beskidu Niskiego. Jeden z założycieli Chatki AKT "Maluch" w Ropiance, współautor (z Witoldem Grzesikiem i Bartłomiejem Wadasem) przewodnika "Od Komańczy do..." (koniec zasięgu przewodnika z wydania na wydanie powoli przesuwa się na zachód).

Pasjonuje się śpiewem: od piosenek turystycznych przez pieśni łemkowskie aż do madrygałów, motetów i chorału gregoriańskiego, a chronologicznie od XII do XXI wieku.